Windows 8’e Başlat Menüsü Ekleme

tarafından
13
Windows 8’e Başlat Menüsü Ekleme

Windows 8’e Başlat Menüsü Ekleme

Microsoft firması, Windows 8’i piyasaya sürdüğünde çok iddialıydı – Öyle ki, yeni işletim sistemini deneyenlerin bir çoğu bugüne kadar sunulan en iyi Windows versiyonu olduğunu bile söylemişlerdi. Bu doğru mudur bilinmez, kişiden kişiye göre mutlaka değişir, ancak değişmeyen tek bir gerçek var ki o da Windows 8 arayüzünde önceki versiyonlara göre büyük değişiklikler var.

Bu değişikliklerin en büyüklerinden biri de, hiç şüphesiz, Microsoft’un Windows 95’ten beri kullandığı klasik Başlat Menüsü’ne Windows 8’de yer vermemesi oldu. Metro adlı arayüze sahip olan Windows 8’i ilk defa kullanan kullanıcıların birçoğu, sırf bu değişiklik yüzünden Windows 8’e ya alışamadılar, ya da Windows 8 kullanmaktan vazgeçtiler. Ben de bu değişikliğe alışma sürecinde büyük sıkıntı yaşayanlardanım, ilk zamanlarda bilgisayarı nasıl kapatacağımı bile bulamamıştım!

Windows-8-baslat-menusu

Windows-8-baslat-menusu

Windows 8’e Başlat Menüsü Ekleme
Siz de Windows 8’deki bu değişikliği sevmeyenlerdenseniz, Windows 8 yüklü bilgisayarınıza yükleyeceğiniz küçük, ücretsiz ve Türkçe destekli bir yazılımla eski başlat çubuğuna kavuşabilirsiniz. Start Menu 8 isimli bu yazılımla istediğiniz zaman klasik Başlat Menüsü’nü kullanabilir, istediğiniz zaman yeni Metro arayüzüne geçiş yapabilirsiniz. Başlat Menüsü’nü kullanırken, Windows’un önceki sürümlerindeki gibi fonksiyonel bir Başlat Menüsü’nü sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kısayollar ekleyebilir, var olanları silebilirsiniz.

Uygulamayı yüklemek için: http://www.tamindir.com/start-menu-8/