Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Seo Ücretleri

tarafından
12
Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Seo Ücretleri

Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Seo Ücretleri

SEO ingilizce olarak açılımı search engine optimization’dur. Yani türkçesi arama motoru optimizasyonudur. Arama motorlarında sitelerin ve ya sayfaların daha üst sıralara çıkmasını sağlayarak kullanıcılar o sayfaları daha çok ziyaret etmelerine yardımcı olan bir çalışmadır. Genel amacı daha çok kullanıcının bir siteyi ziyaret etmesini sağlamaktır. E-ticaret siteleri için seo büyük önem arzetmektedir. Sürekli reklam parası ödemek istemeyen ve doğal yollarla yükselmek isteyen eticaret siteleri seo müşterileri arasında ilk sırayı almaktadır.

Seo çalışması aslında doğal bir nüfus sağlama işidir. Bu nüfusu sağlayan ve doğal olarak bu işi en iyi yapan kişilere ise seo uzmanları denilmektedir. Google gibi büyük çaplı bir arama sitesinde en üst sıralarda yer almak en iyi reklamdır. Ancak bu sıralardan yer alabilmek ancak iyi bir reklam sonucu ortaya çıkmaktadır. Yani anlatılmak istenen bir siteyi popüler ve herkes tarafından bilinen bir hale getirmek için yaptığınız reklamların tümünün soncunda üst sıralar yükselmek mümkündür. Google arama motoru bir sitenin ne kadar popüler olduğunu gelen ziyaretçi sayısına göre anlamaktadır. Böylelikle sizi daha üst sıralara taşımaktadır. Seo için en önemli kelime doğallık kelimesidir. Google arama motorunda yükseltme mantığı olarak popülerlik etkili olamktadır. Eğer bu durum içerisinde doğal olmayan bir durum anlaşıldığında google bunu fark eder ve bu durumlardaki şeyler dikkate alınmazlar. Dikkate alınmadığı gibi siteyi olumsuz olarak etkilemektedir. Çünkü yapılan etkiler sonucunda site arama motorunda gerilemektedir.

Eğer bir site açmaya karar verdiyseniz mutlaka bu seo uygulamasına bakmanız ve gerekirse uzman bir kişiye danışarak yardım almalısınız.