SEO Hakkında

tarafından
11
SEO Hakkında

SEO

Günümüzde tüketicilerin ve işletmelerin %94’ü bir ürün veya hizmet satın almadan önce internette arama yapıyor. Anahtar kelimeleri arama motoruna giriyor ve ilgili web sitelerin bir sıralamasıyla karşılaşıyorlar. İnsanlar bu sıralamada daha yukarıda olan web sitelerini ziyaret ediyorlar. Çünkü bu siteler aradıkları kelimelerle daha alakalı görünüyor. Çoğunuz bu listelerin üst kısmında rakiplerinizi bulabilirsiniz.

Çalışmalar; web siteniz bu sıralamanın üst kısmında değilse müşterilerinize online olarak ulaşmanızın olanaksız olduğunu gösteriyor. Rakiplerinizin sırasının sizden neden daha iyi olduğunu merak ediyorsanız bilmelisiniz ki bu SEO (Search Engine Optimazition) diye adlandırılan pazarlama tekniği sayesindedir. SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Kaliteli organik ve uzman ellerde yapılan SEO çalışmasıyla hedeflenen kelimelerde ya da kelime gruplarında google arama sonuçlarında daha üst sıralarda zamanla yerinizi alırsınız.Bu teknik belirli anahtar kelimeler aratıldığında sitenizin milyonlarca siteden daha yukarıda görünmesine yardımcı olur.Arama motoru sistemi web üzerinde her sayfa hakkında bilgi toplar insanların tam olarak aradığı şeyleri bulmasına yardımcı olur. Sayfanız daha yukarıda belirdiğinde sitenizi daha fazla kişinin bulması mümkün olur.

Sıralamada yukarılara çıkmak için web siteniz arama motorlarının aradığı tüm içeriklere sahip olmalıdır. SEO size bu konuda yardımcı olabilir. SEO; metin, içerik, bağlantılar, sayfa başlıkları ve web sitenizin html kodunda bulunan ilgili diğer bilgileri bulmaya çalışır. Bu sayede birisi örneğin kitap kelimesini arattığında arama motoru aranan kelimeyi içeren sayfaları göstermek için sonuçları daraltır. Potansiyel müşterilerinizle daha fazla iş yapmak için işinizle alakalı anahtar kelimeler aratıldığında web sitenizin tüm büyük arama motorlarında ilk sırada bulunması son derece önemlidir. Bu durumda arama motorlarından arama yapan bir kullanıcı bir konuyu ya da bir ürünü aradığında sitenizle buluşacaktır.Böylece siteniz üzerinden potansiyel yeni bir müşteri kazanma şansınız olacaktır. SEO olmadan siteniz müşterileriniz tarafından hiçbir şekilde bulunamayacaktır. Rekabete dayanan günümüz dünyasında sitenizin arama sonuçlarında yukarıda belirmesi için sağlam SEO tekniklerine ihtiyacınız var.