Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

tarafından
123
Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Bu yazımda sizlerle birlikte Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 incelemesi yapacak ve teknik özellikleri, fiyatı ve resimleri ile alakalı olarak detayları da en ince detayları sizlere sunma yoluna gideceğiz. Tablet bilgisayar dediğimiz zaman sektörün iki büyük markası olduğunu biliyoruz. Apple ve Samsung bu anlamda birbirleri ile kıyasıya bir mücadele içerisinde devam ediyorlar.

Samsung, bu modeli ile birlikte donanım seçenekleri anlamında farklı alanlar üzerine eğilim gösteriyor ve aynı zamanda kasa boyutu yükseltiyor. Aşırı üst segment olmasa da ekonomi sınıfı için son derece iyi ve kullanışlı tablet bilgisayar modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor. İkinci sınıf markalardan ziyade uzun süreli iyi performans için her zaman büyük markaları tercih etmenizi istiyoruz. Teknik özellikleri incelemesi ile başlayalım.

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 Teknik Özellikleri

1- 10.1 İnç 1280 x 800 TFT HD ekran modeli
2- 1.2 Ghz dört çekirdekli saat hızında işlemci modeli
3- 1.5 GB RAM bellek
4- 3 megapiksel arka kamera
5- 1.3 megapiksel ön kamera
6- 64 GB’a kadar MicroSD kart desteği
7- 495 gram ağırlık
8- MicroSIM kullanımı
9- Android 4.4 KitKat işletim sistemi
10- TouchWiz arayüzü
gibi seçenekleri ile markanın üst segment için yavaş yavaş hareketlenmesine yardımcı olan cihazlardan birisidir. Bir de bu modelin telefon boyutlarında olanı olduğundan dolayı yazının başlığında 10.1 modeli olduğunu da ek olarak göstermek istedik. Aslında bana kalırsa bu özelliklerden daha iyi cihazlar alabilirsiniz ancak biz yinede sıramızı bozmadan objektif olarak gidelim.

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 Fiyatı

İnternet üzerindeki alışveriş mecralarındaki detayları sizler için inceledim. Birçok farklı fiyat seçeneği sunuluyor. Ancak genel olarak büyük platformlarda 700 TL – 1000 TL aralıklarında artan ve azalan fiyat paritesi söz konusudur. Özellikle telekomünikasyon şirketlerinin web sitelerinde yüksek fiyatlar ile karşılaşmanız muhtemel, uyandırıyorum.

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 Resimleri

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 – 10.1 Almalı Mıyım? Almamalı Mıyım?

Günümüz teknolojilerini ele aldığımız zaman orta segment aygıtlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Yani benim görüşüm, olmazsa olmaz cihazlardan birisi değil. Öncelikli olarak kamera seçeneklerini dikkate aldığımız zaman çok fazla iyi bir aygıt değil. Yani sonraki cihazlarını inceleyerek bunu söylüyorum, kafa karıştırması olmasın.

Bu fiyatın üzerine çok az bir ekleme daha yaparak Apple tablet bilgisayar modellerinden birisini seçmeniz çok daha iyi olacaktır. İşlemci hızı anlamında da kötü bir cihaz. Yani oyun oynamak istediğiniz zaman sandığınız kadar iyi performans alamayacaksınız. Ekran çözünürlüğü de çok fazla iyi olmadığı için samimi konuşmakta yarar görüyorum.

Bu fiyata yakın bir zaman dilimi içerisinde sizlere önerebileceğimiz birçok farklı ürün olacak. Ancak sitemizi günlük olarak takip etmeniz ve sorularınızı bizlere yorum alanından iletmeniz, sizlere çok daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilmemiz için yeteri kadar iyi olacaktır.