Samsung Galaxy Note 4 Ayrıntılı İncelemesi

tarafından
11
Samsung Galaxy Note 4 Ayrıntılı İncelemesi

Samsung Galaxy Note 4 Ayrıntılı İncelemesi

Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 4 cebe sığan büyükçe bir bloknot boyutu ile pek çok işlevi geniş ekranda yapabilme imkânı sunmasıyla dikkat çekiyor. Teknoloji düşkünü birisinin her daim dijitalleşmesini sağlayabilecek özellikleri ve kendine özel kalemi ile alışılmışın dışında bir akıllı telefon olma özelliği taşıyor.

Plastik kasası ve metal çerçevesi ile tasarım konusunda Samsung’un genel izlerini taşıyan cihazın donanımsal özellikleri şu anda satışta olan pek çok akıllı telefonu katlayacak nitelikler taşıyor.

16 megapiksel 4K video çekebilen arka kamera, 3.7 megapiksel f/1.9 odak açıklığına sahip ön kamera GalaxyNote 4’ün görüntü teknolojileri konusunda üst düzey bir cihaz olduğunun işaretlerini veriyor. 2.7 GHz Snapdragon 805 dört çekirdekli işlemci ile gelen cihaz üzerinde 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza yer alıyor. Harici depolama desteği ile 128 GB’a kadar micro SD desteği sunan cihaz 5.7 inç 2560×1440 çözünürlüklü SuperAMOLED geniş ekranla telefon tablet görünümü sunuyor. 3220 mAh bataryası ve hızlı şarj desteği ile geniş ekranın avantajını pil ömrü konusunda da kullanan cihazın donanımsal özellikleri üst düzey niteliklere sahip.

Yazılımsal olarak Android 4.4 ile gelen cihazda yer alan S-Pen sayesinde Samsung tarafından geliştirilen özel uygulamalar üzerinden Galaxy Note 4’ü dilediğiniz şekilde tasarım ve not alma işlevlerinde kullanabilmeniz mümkün.