OYUN TASARLAMA; ‘’KODU GAME LAB’’

OYUN TASARLAMA; ‘’KODU GAME LAB’’

Her gün telefonlarımıza ve bilgisayarlarımıza çeşitli oyunlar indiriyoruz. Belki bazılarımızın aklından ‘’acaba ben de bir oyun tasarlayabilir miyim?’’ diye geçmiştir. Çoğumuz bunun çok zaman alacağından, böyle bir programlama dili bilmediğimizden ya da bunun zor bir şey olacağından korktuğumuz için vazgeçeriz. Ama şimdi anlatacağımız Kodu Game Lab sayesinde aslında bunun ne kadar basit olduğunu ve zannettiğiniz gibi bir programlama dili bilmenize gerek olmayacağını ve oyun oynayarak bir oyun tasarlayabileceğinizi anlayacaksınız. Gelin şimdi Kodu Game Lab’ı inceleyelim.

Öncelikle Kodu Game Lab’a buradan erişebilirsiniz.

KODU GAME LAB NEDİR?

Öncelikle Kodu Game Lab’ın ücretsiz olduğunu belirtelim.

Kodu Game Lab Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların ve yetişkinlerin basit görsel programlama diliyle çeşitli oyunlar geliştirebildikleri, aynı zamanda oynayabildikleri ve tasarladıkları oyunları paylaşabilme imkanlarının olduğu bir yazılımdır. Kısaca Kodu Game Lab oyun oynayarak, oyun programlamaya imkan sunar. Üstelik hiçbir programlama dilini bilmenize gerek kalmadan! Ayrıca Kodu Game Lab’da Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Bu da sizlere çok büyük kolaylık sağlayacağı bir özelliğidir.

Aynı zamanda Microsoft’un kendi sitesi olan; Microsoft Açık Akademi sitesinde Kodu’nun dersleri bulunmaktadır. Yani oradan bu programı nasıl kullancağınızı ve neler yapabileceğinizi çok rahat öğrenebilirsiniz.

KODU GAME LAB’I NASIL İNDİREBİLİRİM?

Kodu’yu bilgisayarınıza kurmak için, Windows 7, 8 veya 10 kurulu bir bilgisayar gereklidir.

Microsoft’un resmi sitesi olan bu linkten Kodu’yu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest