Galaxy Note 4, iphone 6 Plus, Lg G3 Kıyaslaması

tarafından
14
Galaxy Note 4, iphone 6 Plus, Lg G3 Kıyaslaması

Galaxy Note 4, iphone 6 Plus, Lg G3 Kıyaslaması

Akıllı telefon üretici firmaları her geçen gün birbirleri ile yarış yapmaktadır. Ürettikleri bu akıllı telefonlarda yer alan uygulamaları ve işlevleri açısından büyük farklılıklar yaratmaktadır. Dünyanın önde gelen telefon üreticileri İphone, Samsung ve LG daha çok fark yaratan markalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu firmaların son ürettikleri İphone 6, galaxy note 4, Lg G3 kıyaslaması şimdilerde daha çok yapılmaktadır. Genel olarak bu telefonların özelliklerine bakacak olursak birbirine üstünlükleri elbette vardır.

Özellikle İphone 6 plus Apple firmasının sınırlarını aşmasını, kendi telefon dünyasının zirvesine çıktığının bir kanıtı olmaktadır. Normal telefon boyutlarının dışına çıkan Apple İphone 6 ile birlikte telefon yerine adeta phablet modeli üretmiştir. 5,5 inçlik ekran büyüklüğü olan bu telefonu tek elle kullanmak biraz zorlaşmıştır. 1920X1080 piksel çözünürlüğe sahiptir. Samsung Galaxy Note 4 ise; 5,7 inç ekran büyüklüğüne sahip ve 2560X1440 çözünürlüğe sahiptir. Büyüklük açısından İphone 6 plus’ı geride bırakmıştır. LG G3 ekran özelliği bakımından; 5,5 inç ekrana sahip ve Quad HD 2560X1440 çözünürlük ile karşımıza çıkmaktadır. Kamera özellikleri bakımından; iphone 6 plus, 8 megapiksel İSight kameraya yer verilmiştir. Samsung Galaxy Note 4 ise bu durum 16 megapiksel OIS arka kamera 3.7 megapiksel ön kamerası bulunmaktadır. LG G3, 13 megapiksel optik görüntü sabitleyici ve otomatik lazer odaklamasının yanında 2,1 megapiksel ön kamera özelliği bulunmaktadır.

İşletim sistemleri bakımından İOS 8’e yer veren iphone 6 plus, gelişmiş özellikleriyle kullanıcılarına çok çeşitli imkanlar sunmaktadır. Ayrıca 2915 mAH bataryasıyla daha önceki modellerden iki daha yüksek pil ömrü ile kullanıcılarına uzun süreli telefon kullanma ayrıcalığı vermiştir. Galaxy Note 4, hızlı şarj edilebilir ve yüksek pil kapasitesiyle yaklaşık otuz dakika içinde yüzde elli şarja ulaşmak mümkündür. 64 bit destekli ARM Cortex A57 ve A53 işlemci çekirdeklerinin 4+4 olarak kullanılmıştır. Son olarak LG G3’de güvenlik özelliği ile dikkat çekiyor. Telefonunuzun çalındığı bir durumda uzaktan devre dışı bırakabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca fotoğraflardaki piksel boyutlarının küçültülmesiyle daha az batarya tüketimi sağlanmıştır. İphone 6 Plus, Galaxy Note 4, LG G3 kıyaslamasını yaparak hangi telefonu tercih edebileceğinizi sizlere bırakıyoruz.