Bloggerin Avantajları Nelerdir?

Bloggerin Avantajları Nelerdir?

Bloggerin Avantajları Nelerdir? Blogger avantaj bakımından gerçekten çok ileridedir. Diğer sistemlere gösterilen ilginin iki katı Blogger sitelere gösteriliyor. Bloggerin sahibi Google oldugu için Google tabikide avantaj bakımından Bloggeri çok ama çok önde tutuyor. Blogger bedava olmasının yanında üyelerine fazlasıylada para kazandırıyor. Google adsense sistemide blogger sahiplerine fazlasıyla  avantaj sağlıyor. Maddi yöndende bloggerciler rahat şekilde para kazanabiliyorlar. Blogger hiçbir zaman WordPress kadar çekici olamayacak ama site açmak isteyenlerin gideceği tek yön Bloggerdir. Örneğin bir wordpress sitesinde 3 sayfa özgün yazı yazarsın emek verirsin. Adsense yine kolay kolay sizleri kabul etmez. Ama örneğin bir blogger sitesine 3 özgün yazı yazarsanız ve 2-3 gün aradan sonra Adsenseye başvurursanız adsense sizi 1 gün içerisinde rahatça kabul eder.Aslında onlarda kendilerince haklı bizlerde olsaydık bizlerde kendi markamızı önde tutardık. 🙂

 

Blogger Sitelerin Google Sıralaması

  • Blogger siteler Google’da her zaman öndedir.
  • Blogger siteler Google uygulamalarında daha önde tutulurlar.
  • Google Adsense Blogger sitelerine öncülük ederek o siteleri dahada maddi yönden ilerletmeye çalışırlar.
  • İndexlenme yönünden Blogger siteleri Googleda en çok dikkat çeken türdür.
  • WordPress karşısında herzaman önde olur
  • Bedavadır hiçbir ücret ödemeden temalar, logolar veya düzenlemeler ile süsleyebilirsiniz.
  • Googleden avantajlı oldugu için Alexada da daha önde olurlar.
  • Paylaşımlarına daha fazla index atarak önde tutmaya çalışırlar ve amaçları bloggeri dünyada en çok kullanılan script haline getirmektir.
  • Harika bir host vermişlerdir bedava olmasına rağmen çok hızlıdır.

Blogger tabanlı bir web sitesine ücretsiz bir şekilde google hesabınız ile oluştura bilmekte ve blog sitenizi kurabilme imkanına sahip olabilmektesiniz. Aynı zamanda hazır şablonlar sayesinde hiçbir tasarım bilgisine sahip olmadan güzel görünüme sahip blog sitenizi kendi başınıza kurabilmektesiniz.

Ücretsiz olduğu için webmaster olmak isteyenlerin ilk adımı olarak sürekli olarak blogger görülmektedir. Blogger üzerinde ilk sitelerini kuran webmasterler bu site üzerinde deneyim kazandıktan sonra webmaster dünyasına atılmaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest