Android Varsayılan Uygulamaları Nelerdir ?

tarafından
25
Android Varsayılan Uygulamaları Nelerdir ?

Android Varsayılan Uygulamaları Nelerdir ?

Bu yazımızda sizlerle birlikte Android varsayılan uygulamaları ile alakalı olarak ciddi anlamda bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Dünyanın en çok tercih edilen ve üreticilerin de en çok sevdikleri mobil işletim sistemi olarak dikkat çeken Android, her geçen gün kendisini çok daha ileri safhalara taşıyor ve sürekli güncellemeler ile karşımıza çıkıyor.

Android nedir sorusunun yanıtını sizlere bundan birkaç yazı öncesinde vermiştik. İşletim sistemi, normal şartlarda telefonlara şirketin düzenlemeleri ve kendi ekledikleri uygulamalar ile güncel şekilde geliyor. Ancak bilmediğiniz birkaç önemli husus var. Bunlara öncelikle değinmek ve fikir sahibi olmanızı sağlamak amacındayız.

İşletim Sistemindeki Her Özellik Yenilenebilir

İşletim sistemi, sizlere komplike bir yapı olarak kullanabileceğiniz bir şekilde gelir. Sizler, Google Play Store içerisinden indirdiğiniz ek uygulamalar ile birlikte telefonlarınızın hemen hemen her noktasını güncelleyebilir, görsel ve işlevsel olarak kendi benimsediğiniz seçenekleri de sorunsuz bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Android, açık kaynak kodlu bir sistemdir ve geliştirilebilir.

Üretici Markalar, Kendi Uygulamalarını Satıştan Önce Telefona Eklerler

Markası her ne olursa olsun tüm üreticiler, satmış oldukları akıllı telefonlarda gelen Android işletim sistemi salt sürümünü değiştirerek sizlere sunarlar. Bu anlamda LG markasını örnek vermek istiyorum. Telefon ile birlikte sizlere;

LG Smart World
Polaris Viewer 5
RemoteCall Service
gibi ekl uygulamalar koyarak işletim sistemini güncellenmiş olarak sizlere sunar. Android işletim sisteminin varsayılan olarak her cihaz ile gelen uygulamaları da vardır.

Android Varsayılan Uygulamaları Nelerdir?

Bu başlık altında sizlere normalden birçok farklı seçeneği sunabilirim. Google şirketinin ürettiği bir işletim sistemi olduğundan dolayı sizlere bu anlamda kendi hizmetlerini bir nevi zorunlu olarak gönderiyor. Listeye bakacak olursak;

Gmail
Google+
Google Chrome
Google Arama Motoru
Google Haritalar
Google Hücre Yayını
Google Hangouts
Google Drive
Google Play Gazetelik
Google Play Kitaplar
Google Play Müzik
Google Play Oyunlar
Youtube
Google Fotoğraflar
Google StreetView
ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı seçenek telefon ile birlikte sizlere geliyor. Liste oldukça kalabalık. Hepsi kullanışlı uygulamalar ancak şahsi düşüncem zaman içerisinde bu uygulamalar dezavantaja dönüşüyor. Kardan çok zararlı hale geliyor.