Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

tarafından
10
Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Android Telefonlarda Rehber Yedekleme

Telefonun ilk çıktığı yıllarda telefondaki rehber kişi sayısı kısıtlaması vardı ve sınır aşıldığınd ya rehberdeki çok kullanılmayan numaraları siliyorduk yada elimize kağıt kalem alıp bu numaraları telefon ajandasına yazıyorduk. Bir kaç yıl geçtikten sonra ve telefon kullanıcı sayısı artmasıyla beraberinde rehber kapasitesi 250 kişiye çıkartılsada bu bize yetmez oldu. O yıllarda bir diğer sıkıntı ise sürekli bir telefon firması çıkması ve tarife değişikliği sırasında telefon rehberimizi tekrar en baştan yazmak gibi sinir bozucu bir durum vardı. Kötü bir varsayım olmakla beraber bir diğer sıkıntı ise hattımızın kaybolması veya çalınması durumunda telefon rehberimizdeki kişilere ulaşamamak gibi bir sıkıntı vardı.

Neyse ki yeni nesil android telefonlar sayesinde rehber yedekleme işlemini artık rahatlıkla herhangi bir program kullanmadan vede ücretsiz bir şekilde yapabileceğiz.

Öncelikle telefonumuzun rebher sayfasına giriyoruz ve menü tıklayarak yukarıdaki gibi sayfa açılması lazım. İçe aktar/Dışa aktar seçiyoruz ve aşağıdaki gibi bir sayfa açılıyor.

Şimdi biz yedeklemeyi anlattığımızdan usb belleğine dışa aktar sim karta aktar ve kartviziti şununla paylaş seçeneklerinden birisini seçerek rehbermizi yedekliyoruz.

Diğer bir yöntem ise aldığımız yedeği telefona geri yüklemek içinse en basit yöntem yedeğinizi bilgisayara aldıktan sonra içeri aktar seçeneği ile geri yüklemektir.