Android İçin En Kullanışlı Uygulamalar

tarafından
8
Android İçin En Kullanışlı Uygulamalar

Android İçin En Kullanışlı Uygulamalar

Teknolojinin yaratmış olduğu hayat şartları kuşkusuz ki tartışılmaz. Çünkü hayatımıza giren teknolojik icatlar hayatımızı kolaylaştırmakta, işlerimizi daha kısa sürede yapmamızı sağlamaktadır. Tabi ki bu saydığımız yararları daha da çoğaltabiliriz. Teknolojinin en büyük icatlarından bahsedecek olursak kuşkusuz ki cep telefonlarıdır. Cep telefonları günümüz kullanımını itibariyle adeta bir bilgisayara dönüşerek aklınıza gelebilecek bütün işlemlerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlamaktadır. Ancak bu işlemleri yapabilmek için android için en kullanışlı uygulamalar başta gelmektedir.

Cep telefonları üzerinden birçok işlemi gerçekleştirirken bazı dosyaları açmakta zorlanmalar yaşanmaktaydı. Bu sorunu çözmek için Foxit Mobile PDF android uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile PDF dokümanlarını görüntüleyebilir, işaretler ekleyebilir, dokümanları imzalayabilirsiniz. Bir diğer kullanışlı uygulama; aTorrent, internet üzerinden bazı linkler ekleyerek çok rahat şekilde dosya indirmenizi sağlamaktadır. Birden fazla dosyayı Türkçe dil desteğiyle yapabilirsiniz.

Kitap okumayı sevenler için Aldiko uygulamasını tercih edebilirsiniz. İstediğiniz birçok kitabı pdf ve text dahil olmak üzere birçok programda açabilirsiniz. Android için en kullanışlı uygulamalardan bir tanesi de; Gps test plus‘dır. Telefonun gps alıcısının kaç adet uyduya bağlandığını, bağlanılan uyduların yerlerini ve gps’in düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Birçok işlem yaptıktan sonra şarjınız elbette azalacak ya da bitecektir. Bu sorunu da çözmek için Juice Defender uygulaması; telefonunuzun şarjını uzatan, telefonu kullanmadığınız zamanlarda wi-fi, gps ve arka planda kalan açık durumdaki uygulamaları belli bir süreden sonra kapatır. Sizlere android için en kullanışlı uygulamalardan birini seçebilir, telefonunuzda birçok işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.